Naposledy zobrazené
Nájdete nás aj na                       FACEBOOKu
 
 
 
 

 

 

Kontaktujte  nás:

Magnólia JM, s.r.o.
tel.:  0904 983 869
www.zahrada-magnolia.sk

Drevovlna

Výrobca: FORESTINA
7.40
KS

Drevitá vlna je 100% biologický produkt vyrobený z čisto prírodného borovicového dreva podľa najnovších štandardov kvality bez prídavku akejkoľvek chémie. Vďaka moderným technológiám spracovania je vo výslednom produkte eliminovaný podiel nečistôt (prachu, zvyšku kôry).
Použitie:
Drevovlna je obzvlášť vhodná na podloženie jahôd, uhoriek, cukiet či tekvíc ako ochrana proti plesniam a hnilobe, ktoré vznikajú najmä kvôli priamemu kontaktu plodov s mokrou pôdou. Prostredníctvom tejto vlny tak môžu dozrievajúce plody po daždi rýchlejšie oschnúť, vďaka čomu sa u rastlín výrazne zníži riziko vzniku hubových chorôb, hniloby a napadnutia parazitmi. Drevitá vlna pracuje na princípe schopnosti odvádzať vlhkosť po vláknach preč na vonkajšiu stranu, kde presychá a okolo plodu tak vytvára komfortný priestor. Pôda je zároveň chránená pred rýchlym vysychaním, zlepšuje sa tak jej úrodnosť, ktorá následne prispieva k zdravému rastu rastlín a plodov. Drevitú vlnu možno využiť tiež ako vrstvu pod skladované ovocie, kde zabraňuje otlačeniu či inému mechanickému poškodeniu plodov. Škodám u skladovaného ovocia sa tak dá vyhnúť veľmi prirodzeným spôsobom.
Pre svoju pružnosť s veľkým tlmiacim účinkom je zároveň vyhľadávaná všade tam, kde je potrebné použiť vyplňujúci materiál, napr. ako plniaci materiál pre hmyzie hotely alebo ako ochrana krehkého tovaru pri preprave. Možno využiť aj ako prírodný dekoračný materiál.

Obsah: 850g (vystačí na 30 sadeníc jahôd)