Naposledy zobrazené
Nájdete nás aj na                       FACEBOOKu
 
 
 
 

 

 

Kontaktujte  nás:

Magnólia JM, s.r.o.
tel.:  0904 983 869
www.zahrada-magnolia.sk

Guáno 1 kg Hoštice

Výrobca: FORESTINA HOŠTICE
Kód: NG-C1
4.15
KS

Zloženie : N 8 % , P 4 % , K 7 %

Popis:
Guáno je čisto prírodná surovina, vzniknutá mineralizáciou vtáčieho trusu na pobrežiach Južnej Ameriky. Vzhľadom na svoje zloženie je po stáročia využívaný miestnymi obyvateľmi v poľnohospodárstve ako vynikajúce prírodné hnojivo. Granulovaná forma má výhodu dlhšej postupnej účinnosti, presného a rovnomerného dávkovania. Guáno poskytuje rastlinám potrebné živiny počas celého vegetačného obdobia vo forme, v ktorej sú živiny koreňovým systémom dobre prijímané. Pretože sa ide o prírodnú surovinu, nedochádza pri správnom dávkovaní k poškodeniu rastlín a zasoleniu pôdy. Pôda si tak udržuje svoju vzdušnosť a úrodnosť.
Zlepšenie vlastností hnojiva je dosiahnuté aj určitým obsahom melasy a šupiek kakaových bôbov, ktoré majú zvlášť priaznivý vplyv na hospodárenie s vodou.

Použitie:
Granulované guáno je určené pre široké spektrum použitia ako na záhrade, tak aj v interiéri. Je vhodné na základné vyhnojenie pôdy na jar alebo na jeseň, ale aj na prihnojovanie rastlín v priebehu celého vegatačného obdobia. Môžeme ho aj premiešať so substrátom pri pestovaní balkónových aj izbových kvetov. Hnojivo v odporúčanej dávke ( podľa pestovaných druhov ) sa rozhodí po záhonoch a vhodným náradím zapracuje do pôdy. Pri pestovaní rastlín v nádobách sa môže odporúčané množstvo hnojiva premiešať so substrátom pred výsadbou prípadne v priebehu pestovania aplikovať na povrch substrátu.

Dávkovanie:
Základné hnojenie: 1 - 1,5 kg na 10 m2 , pred výsadbou.
Vyhnojenie skleníka: 1,5 - 2 kg na 10 m2 , pred výsadbou.
Balkónové rastliny: 10 - 20 g na jeden 50 cm kvetináč.
Ruže a živé ploty: 30 - 40 g na 1 rastlinu.
Trvalky: 15 - 30 g na 1 rastlinu.
Hlúboviny a plodová zelenina: 30 - 40 g na 1 rastlinu.
Okrasné kríky , drobné ovocie : 150 - 200 g na 1 rastlinu.
Okrasné a ovocné stromy: 500 - 1000 g na 1 rastlinu.
Odporúčame zakúpiť spolu s tovarom