Naposledy zobrazené
Nájdete nás aj na                       FACEBOOKu
 
 
 
 

 

 

Kontaktujte  nás:

Magnólia JM, s.r.o.
tel.:  0904 983 869
www.zahrada-magnolia.sk

Hliva ustricová - naočkovaný substrát na pestovanie 15 l

Cena 5.70
Kód produktu: AG, AS
Výrobca: Jánoš
KS

Hliva ustricová( lat.Pleurotus ostreatus) je drevokazná huba. V ľudskom organizme pôsobí na znižovanie choresterolu v krvi, upravuje vysoký krvný tlak, upokojuje a posilňuje organizmus, podporuje celkovú imunitu voči chorobám a má preventívne účinky.

Vrece so substrátom hlivy ustricovitej je pripravené priamo na pestovanie. V priebehu 6 mesiacov je v správnych podmienkach možné vypestovať z 15 lit. substrátu až 4 kg húb. Hlivový substrát je vyrobený z prírodných materiálov bez chemických prísad a ošetrení (slama).

Návod na pestovanie: Substrát ponechajte v pôvodnom obale a umiestnite ho do priestoru so štandardnou vlhkosťou t.j. 85%, s rozptýlenym svetlom a teplotou 10-18 °C. Plodnice začnú vyrastať z otvorov, ktoré sú už od výrobcu v obale prerezané.

Substrát NESMIE stáť na priamom slnku.

Tip na zvýšenie vlhkosti: do väčšej nádoby (napr. lavóra) vložíme menšiu nádobu dnom hore (napr. misku). Na menšiu nádobu uložíme substrát a do väčšej nádoby nalejeme vodu tak, aby sa jej vrece nedotýkalo. Tým zvýšime vlhkosť v bezprostrednej blízkosti substrátu. Vodu priebežne dolievame.

 

Vzhľadom na to, že ide o živý produkt, posielame ho výlučne kuriérskou službou, aby sme čo najviac skrátili dobu, počas ktorej sú huby mimo optimálnych podmienok.

Odporúčame zakúpiť spolu s tovarom