Vitajte v e-shope www.zahrada-magnolia.sk 

asd

 

€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Produkty

address

Magnólia SE, s.r.o.
Lipová 17, 08221  Veľký Šariš


hours

OTVÁRACIE HODINY
Pon-Pia: 09:00 -18:00, Sobota: 10:00 - 14:00


email

EMAIL: eshop.zahradamagnolia@gmail.com


phone

KONTAKTUJTE NÁS
+421915404665

 

 

 

Hmyzí domček veľký

Výrobca: FORESTINA
37.30 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Veľký (kombinovaný) hmyzí domček sa skladá z niekoľkých rôznych oddelení, kde každé má inú výplň a poskytuje tak vhodné možnosti pre úkryt, rozmnožovanie a prezimovanie rôznych druhov užitočného hmyzu. Dutina s úzkou štrbinou je vhodným miestom na úkryt kukiel i dospelých užitočných motýľov. Steblá slamy či rákosia alebo vŕtané dierky do tvrdého dreva majú rady včielky samotárky, alebo čmeliaky. Medzi borovicovými šiškami sa dobre darí slunéčkom sedemdočným, zlatoočku alebo škvorom.

Použitie:

Hmyzí domček je vhodné postaviť na odľahlej a kľudné miesto zahrády, kde sa vyskytuje veľké množstvo hmyzu. Priestor v ktorom bude umiestnený by mal byť pokiaľ možno suchý a slnečný, chránený pred poveternostnými podmienkami, ako je dážď a prudký vietor. Ak chcete aby sa do domčeka nasťahovalo väčšie množstvo hmyzu, je vhodné v jeho okolí mať dostatok kvitnúcich rastlín, stromov a kríkov. Vchod by mal byť najlepšie nasmerovaný na južnú stranu.  

V blízkosti umiestnenie domčeku nepoužívajte insekticídy! Domček na zimu neschovávajte do interiéru. Údržba je veľmi jednoduchá, nemusí sa čistiť. Drevo nie je vhodné natierať a lakovať.