Naposledy zobrazené
Nájdete nás aj na                       FACEBOOKu
 
 
 
 

 

 

Kontaktujte  nás:

Magnólia JM, s.r.o.
tel.:  0904 983 869
www.zahrada-magnolia.sk

Hnojivo na trávnik Proti machu 5 kg FORESTINA HOŠTICE

Výrobca: FORESTINA HOŠTICE
6.80
KS

Pomocný rastlinný prípravok NK (Mg + Fe) • 0,5% N + 1,2% K2O
Špeciálny organicko - minerálny prostriedok Proti machu je určený na údržbu trávnikov s nežiadúcim výskytom machu. Dôležitým prvkom obsiahnutým v prípravku je železo, ktoré má hlavnú zásluhu na vymiznutí machu z trávnikov. Toto železo môže ale spôsobiť hnedé škvrny na dlažbách a chodníkoch. Dôrazne teda odporúčame dbať pri aplikácii na zvýšenú pozornosť, aby sa prípravok dostal iba na miesto určenia. Ak sa aj cez to prípravok dostane na spevnené plochy, je potrebné ho okamžite odstrániť.
Živiny obsiahnuté v prípravku pôsobia len krátko po aplikácii, preto odporúčame výživu trávnika doplniť špeciálnym trávnikovým hnojivom EXPERT.
Použitie:
Prípravok Proti machu aplikujeme ručne alebo pomocou aplikačného vozíka rovnomerne na pokosený trávnik v základnej dávke 50 g/m2. Jeho jedinečné zloženie a jemná granulácia umožňujú bezproblémovú, rovnomernú aplikáciu.
V prípade väčšej potreby odstránenia machu uvedenú dávku zdvojnásobíme.
Po niekoľkých dňoch je potrebné vyschnutý mach odstrániť hrabľami a lysiny dosiať trávnym semenom. Prípravok Proti machu použijeme na jar a aplikáciu opakujeme podľa potreby najlepšie po 3 - 5 mesiacoch.
Odporúčame zakúpiť spolu s tovarom