€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Produkty

address

Magnólia SE, s.r.o.
Lipová 17, 08221  Veľký Šariš


hours

OTVÁRACIE HODINY
Pon-Pia: 09:00 -18:00, Sobota: 10:00 - 14:00


email

EMAIL: eshop.zahradamagnolia@gmail.com


phone

KONTAKTUJTE NÁS
+421915404665

 

 

 

Hoštický substrát Rašelina - 70l

Výrobca: FORESTINA
Dostupnosť: dostupné
14.00 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

HOŠTICKÁ RAŠELINA ZÁHRADNÁ je zmes vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny. Hoštická rašelina záhradná má všestranné využitie v záhradníctve, lesníctve aj v poľnohospodárstve. Je vhodná na zlepšovanie záhradných pôd, na ich prevzdušnenie, odľahčenie a úpravu pH. Umožňuje dobrý rast a bohatú tvorbu koreňov. V pôde zadržiava vlahu a chráni rastliny pred vysychaním. Tým, že obohacuje pôdu o organické látky, zlepšuje zadržiavanie živín pre rastliny a zamedzuje ich vyplavovaniu do spodných vôd. Rašelina je čisto prírodný produkt, nemá upravené pH a nemá pridané živiny.
 
Zloženie:
svetlá a tmavá rašelina
 
Použitie:
HOŠTICKÁ RAŠELINA ZÁHRADNÁ je vhodná na prípravu pestovateľských substrátu, ako čistých (rašelinných), tak aj zmesových, určených na pestovanie kvetín, okrasných drevín a pod. Ďalej je
vhodná na zlepšenie pôd či úpravu pH (okyslenie pôd). Pri príprave pestovateľských substrátu je nutné doplniť živiny vo forme vhodného hnojiva a prípadne upraviť pH jemne mletým dolomitickým vápencom v závislosti od požiadaviek konkrétnych rastlín.
 
Pri zlepšovaní pôd sa odporúča zmiešať 40 až 80 l rašeliny s pôvodnou zeminou na ploche 10 m2 a prípadne upraviť pH a obsah živín.
 
Obsah : 70 l