asd

 

€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Produkty

address

Magnólia SE, s.r.o.
Lipová 17, 08221  Veľký Šariš


hours

OTVÁRACIE HODINY
Pon-Pia: 09:00 -18:00, Sobota: 10:00 - 14:00


email

EMAIL: eshop.zahradamagnolia@gmail.com


phone

KONTAKTUJTE NÁS
+421915404665

 

 

 

Substrát pre jahody - 40 l

Výrobca: FORESTINA
Dostupnosť: skladom 0 ks
9.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

HOŠTICKÝ SUBSTRÁT PRE JAHODY A INÉ DROBNÉ OVOCIE je vyrobený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny, lávy, ílovitej zložky a organických hnojív obsahujúcich všetky hlavné živiny i stopové prvky. Substrát neobsahuje minerálne (priemyselné) hnojivá. Pôdne reakcie
je upravená jemne mletým dolomitickým vápencom.
 
Výhody substrátu:
• použité organické hnojivá sú vo forme mikrogranulátu, čo zaručuje oveľa efektívnejšie rozmiestnenie hnojiva v substráte. Vďaka tomu je zaistený rovnomerný rast rastlín a tvorba koreňového systému.
• organické hnojivá sú vyrobené zo širokej škály vstupných surovín, čím je dosiahnuté rovnomerné a dlhodobé uvoľňovanie živín
• použité organické hnojivá podporujú rozvoj pôdnej mikroflóry
• obsah ílovitých častíc zvyšuje pútanie živín a obmedzuje možnosť ich strát vyplavovaním
• prítomnosť lávy v substráte má priaznivý vplyv na prevzdušnenie substrátu
• substrát obsahuje potrebné množstvo základných aj stopových živín
 
Zloženie:
svetlá a tmavá rašelina, jemná láva, ílová zložka, organické hnojivo s mikroprvkami
 
Použitie:
Substrát je určený predovšetkým na sadenie a presádzanie všetkých druhov jahôd v pestovateľských nádobách, ale aj na voľnej ploche. Je tiež vhodný aj na pestovanie iného drobného ovocia ako je napr. egreše, ríbezle, josta alebo maliny.
Pri pestovaní jahody v nádobách naplníme vhodnú nádobu (truhlík, kvetináč...) substrátom, rastlinu zasadíme a zvyšný priestor doplníme substrátom. Substrát zľahka pritlačíme a dobre prevlhčíme. Pre docielenie pestovateľského úspechu odporúčame pestovať jahody v kvetináčoch väčších rozmerov, hĺbka a šírka kvetináča by mala byť min. 20 cm. Pri vysádzaní rastlín na záhonoch vyhĺbime jamku, zasadíme rastlinu a priestor vyplníme substrátom.
V oboch prípadoch rastliny pravidelne zalievame a asi po 6 týždňoch (po vyčerpaní zásoby hnojiva v substráte) začneme s pravidelným prihnojovaním, napr. prírodným Hoštickým hnojivom na jahody s guánom.
 
Obsah : 40 l