asd

 

€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Produkty

address

Magnólia SE, s.r.o.
Lipová 17, 08221  Veľký Šariš


hours

OTVÁRACIE HODINY
Pon-Pia: 09:00 -18:00, Sobota: 10:00 - 14:00


email

EMAIL: eshop.zahradamagnolia@gmail.com


phone

KONTAKTUJTE NÁS
+421915404665

 

 

 

Supresívny substrát pre paradajky, papriky a uhorky - PROFÍK - 15 l

Výrobca: FORESTINA
Dostupnosť: skladom 0 ks
6.06 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Supresívny substrát pre paradajky, papriky a uhorky je špeciálne určený na pestovanie uvedených plodín zvlášť v pestovateľských nádobách (truhlíkoch, kvetináčoch, misách a pod.) alebo na záhonoch av skleníkoch. Je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou. Substrát je obohatený hnojivom so základnými aj stopovými živinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na rast a vývoj rastlín.

Použitie:
Supresívny substrát pre paradajky, papriky a uhorky je obohatený o špongiu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcov významných hubových ochorení, najmä druhy rodu Fusarium, Pythium Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú padanie a odumieranie kľúčových rastlín, sadeníc i vzídených rastlín zeleniny a používanie tohto substrátu obohateného o antagonistický organizmus predstavuje významný preventívny prvok v ochrane sadeníc pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše, prítomnosť spomínanej huby (Trichoderma virens) pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stavu tzv. indukovanej rezistencie, tj stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov. Ďalej je Supresívny substrát pre paradajky, papriky a uhorky obohatený o špongiu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením hmyzími škodcami napádajúcimi rastliny. Hlavným cieľom zámernej inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc i vzídených rastlín rôznych druhov zelenín pred škodcami napádajúcimi koreňový systém rastlín, napr. Okrem druhov škodcov, ktorí sa vyskytujú výhradne v pôde je významný aj účinok huby na hmyzích škodcov, ktorí v pôde prerábajú iba časť svojho vývoja (napr. strapky).
 
Dávkovanie:
Pred naplnením kvetináča alebo inej vhodnej nádoby substrátom nasypeme na dno nádoby primeranú drenážnu vrstvu keramzitu, tým je regulovaný odtok vody a zaručené dostatočné prevzdušnenie koreňov. Potom nasypeme trochu substrátu, sadenice zasadíme a nádobu substrátom doplníme. Substrát zľahka pritlačíme a dobre prevlhčíme. Pri vysádzaní sadeníc na záhonoch av skleníkoch vyhĺbime primeranú jamku, zasadíme rastlinu a priestor substrátom vyplníme. V oboch prípadoch rastliny pravidelne zalievame a po 6 týždňoch (dostatočná zásoba živín z nového substrátu) začneme s pravidelným prihnojovaním.
 
Obsah : 15 l