€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Produkty

address

Magnólia SE, s.r.o.
Lipová 17, 08221  Veľký Šariš


hours

OTVÁRACIE HODINY
Pon-Pia: 09:00 -18:00, Sobota: 10:00 - 14:00


email

EMAIL: eshop.zahradamagnolia@gmail.com


phone

KONTAKTUJTE NÁS
+421915404665

 

 

 

Hliva ústricová sadba 1l

Dostupnosť: dostupné
3.70 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Shii take 270ml sadba v krabičke. Húževnatec jedlý - Shitake v prírode rastie v juhovýchodnej Ázii. Zvlášť dlhú tradíciu v pestovaní tejto huby má Japonsko, kde je táto huba v sušenom stave významným vývozným artiklom. Huba vytvára plodnice o priemere 50-150 mm, klobúk je svetlohnedý až tmavohnedý šupinatý v mladosti podvihnutý. Lupene sú bledé, neskoršie čiastočne tmavnú. Hubu je možné pestovať na kmeňoch a vetvách listnatých stromov alebo na sterilných substrátoch.

Najvyššia úroda vďaka 1.generácii inokula. Hliva ustricovitá je drevokazná huba, ktorej popularita stále rastie. Platia pre ňu všetky dietetické a liečivé vlastnosti popísané všeobecne u drevokazných húb.

Hlivu ustricovitú pri umelom pestovaní v teplom letnom období plnohodnotne nahradíme hlivou pľúcnou (Pleurotus pulmonarius) alebo hlivou miskovitou (Pleurotus cornucopiae). Hlivu je možné pestovať extenzívne, aj intenzívne. Intenzívnym spôsobom ju pestujeme na slame vo vreciach, extenzívne na pňoch listnatých drevín vonku. Pestovanie hlivy je pomerne jednoduché a zvládne ho takmer každý. Taktiež potreby na pestovanie sú pre väčšinu pestovateľov ľahko dostupné. Preto sa hliva teší veľkému záujmu amatérskych pestovateľov. Výnosy hlivy dosahujú 10 – 30% hmotnosti substrátu.