asd

 

€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Produkty

address

Magnólia SE, s.r.o.
Lipová 17, 08221  Veľký Šariš


hours

OTVÁRACIE HODINY
Pon-Pia: 09:00 -18:00, Sobota: 10:00 - 14:00


email

EMAIL: eshop.zahradamagnolia@gmail.com


phone

KONTAKTUJTE NÁS
+421915404665

 

 

 

Hoštický kompost - 40 l

Výrobca: FORESTINA
Dostupnosť: skladom 0 ks
8.22 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

HOŠTICKÝ KOMPOST je organické hnojivo vyrábané homogenizáciou a kompostovaním zložiek organického pôvodu (tráva, lístie, drevná a kôrová hmota). Výrobok neobsahuje čistiarenské kaly ani iné rizikové materiály.
 
Hoštický kompost dodáva do pôdy organickú hmotu, základné a vedľajšie živiny (N, P, K, Ca, Mg), ale aj stopové prvky ako prirodzenú súčasť vstupných surovín. Organické látky obsiahnuté v hnojive zvyšujú obsah humusu v pôde, poskytujú energiu a živiny pôdnym
mikroorganizmom a zlepšujú biologické a fyzikálne – chemické vlastnosti pôd. Výrazne obmedzuje vyplavovanie živín z pôdy do spodných vôd, pretože živiny sú uvoľňované postupne. Hodnota pH kompostu prispieva k úprave nežiaduce kyslé reakcie pôd. Hoštický
kompost upravuje štruktúru ľahkých, zvlášť piesočnatých pôd, zlepšuje ich schopnosť držať vlahu a obmedzuje vyplavovanie živín. U ťažkých pôd upravuje ich nevhodnú hutnosť as ňou súvisiacu nedostatočnú prevzdušnenosť.
 
Použitie:
HOŠTICKÝ KOMPOST sa používa na obohatenie pôdy o organickú
hmotu a živiny pred výsadbou rastlín. Je vhodný pri zriaďovaní zelených plôch, pri výsadbe zelene, pri zakladaní zeleninárskych, záhradníckych aj ovocinárskych pestovateľských plôch.
Hoštický kompost nie je vhodný pre kyslomilné rastliny ako sú
napr. azalky, vresy, čučoriedky a vresoviskové rastliny
 
Dávkovanie:
Na základné hnojenie odporúčame použiť cca 40 litrov na 4 – 5 m2
 
Hoštický kompost aplikujeme spravidla na jeseň a bezprostredne po aplikácii kompost zapravíme rovnomerne do pôdy (hĺbka zapravenia je cca 25 cm). Pri príprave substrátu odporúčame 1 diel kompostu zmiešať s 3 – 4 dielmi zeminy. Dávka sa určí podľa následnej plodiny, obsahu živín v pôde a nároku pestovanej plodiny.
 
 
Maximálna aplikačná dávka hnojiva je 20 kg sušiny na 10 m2 počas 3 rokov.
 
Obsah : 40 l